Foto -> Indonésie

Indonésie je země, která nemá co do velikosti, rozsahu a pestrostí sobě rovné. Zcela určitě je to největší souostroví na světě, táhne se v délce přes 5200 kilometrů od asijské pevniny až po Austrálii. Ten, kdo sem zavítá, zjistí, že ostrovy vzniklé převážně sopečnou činností, jsou posety vysokými horami, s vrcholy ztrácející se v mracích a svahy pokrytými zelenými kaskádami terasovitých políček nebo kobercem deštných pralesů. Dole pod nimi lemují pobřeží oslnivé bílé pláže a níž, jen hluboká modř oceánů.

foto Flores Island, Indonesie
Když v 16. století přistáli u břehů ostrova portugalští obchodníci a misionáři, nazvali ostrov pro svou dramatickou a zároveň přitažlivou krajinu Cabo das Flores – Květinový mys

foto Komodo Island, Indonesie
Netušil jsem, že hladina rovná jak olej poteče jak řeka za jezem, že ramena blesků se mi budou s pravidelností ohýbat proudem dozadu podél těla, ani že většina ponorů bude jak jízda na rychlodráze.

foto Rinca Island, Indonesie
Komodo národní park je umístěný mezi ostrovy ze Sumbawa a Flores a zahrnuje tři významnější ostrovy - Komodo, Rinca a Padar. Neznámějším obyvatelem souostroví je Varan komodský.